Download Free Designs http://bigtheme.net/ Free Websites Templates

Akilli Telefon

LG Akıllı Telefon Servisi

LG akıllı telefon modelleri, şık çizgileri ileri teknolojiyle buluşturarak en özel tasarımlara imza atıyor. Klasik seçimlerin dışına çıkmak isteyenlere birbirinden farklı çözümler sunan marka, renk seçenekleriyle de sınıfındaki iddiasını sürdürüyor. LG Akıllı Telefon yetkili servisi ise kişilerin kullanacakları modeli seçtikten sonra devreye giriyor. Kullanıcıların ihtiyaç duyacağı kurulum, bakım, arıza ve aksesuar seçim gibi konularda tüketicilerin ihtiyaçlarına cevap veriyor.

LG Akıllı Telefon Kurulumu

Kurulumu ve kullanılmaya başlaması en kolay cihazlardan biridir akıllı telefon. Belli farklılıklara sahip olsa da işletim sistemi birbirine benzerdir. İlk olarak kapalı şarj edilmeli ve daha sonra açılmalıdır. Ardından gerekli programlar indirilmeli ve kişisel ayarlar yüklenmelidir. Bu işlemleri tek başına yapabileceğiniz gibi LG Akıllı Telefon yetkili servislerinden de destek alabilirsiniz. Hem bu sayede cihazın varsa teknik sorunları profesyoneller tarafından hemen tespit edilir ve garanti kapsamına gireceği için bir yenisiyle değiştirilir.

Dikkat Edilmesi Gereken Teknik Detaylar:

 • Akıllı Telefon kurulumu yaparken yetkili servislerden destek almak garanti kapsamına gireceği için önemlidir.
 • Kişisel ayarları yüklerken dikkat edilmeli ve verilen tavsiyelere uyulmalıdır.
 • Klavye yazma aracı kişiye özel olarak değiştirmek mümkündür.
 • Otomatik telefon güncellemeleri açık olmalı ve gelişmeler takip edilmelidir.
 • Mağaza uygulamalarının otomatik güncellemeleri takip edilmelidir.

LG Akıllı Telefon Servisi Bakım ve Onarım

Günlük yaşantı sırasında en sık kullanılan cihazlardan biri olması nedeniyle bakımlara yeterli önemin verilmediği söylemek mümkündür. Bunun en büyük sebebi ise servis süresi boyunca akıllı telefonun kapalı kalmasıdır. Ancak küçük gibi görünen sorunlar ileride çok daha büyük sorunlara neden olurken kişilerin ekonomik kayıp yaşamalarını da tetiklemektedir. Kullanım sırasında sorun yaşamamak ve performansı üst sıralara taşımak için belli dönemlerde LG Akıllı Telefon yetkili servisi ile görüşülmelidir. Kullanıcılara son bir not: Yeni çıkan aksesuar ve kılıf modellerini de yetkili servisler aracılığıyla takip edebilirsiniz.

Telefonda Sık Karşılaşılan Sorunlar

Elektronik cihazların kullanım süresi uzadıkça karşılaşılan sorunlarda artmaktadır. Akıllı Telefonlar ise bu durumun en önemli örneğidir. Ekran çizilmelerinden pil ömrünün kısalmasına, mikrofon ve kulaklık problemlerinden ekran donmalarına kadar pek çok sorun yaşanabilmektedir. Bu sorunların önüne geçmek ve kullanım süresini uzatmak içim uzmanların önerilerini mutlaka dikkate alınmalıdır.

Akıllı Telefon ile ilgili karşılaşılan sorunlar ve kullanım önerileri;

 • Dokunmatik akıllı telefonların ekran çizilmesi ve kırılması en sık karşılaşılan problemlerdir. Bunu engelleyebilmek için kılıf kullanılmalı ve ekran koruyucu ile kaplanmalıdır.
 • Pil ömrünün kısalması verimi düşüren etkenlerden biridir. Orijinal şarj aleti ile şarj edilmelidir, araç şarjı ya da başka bir marka-model telefona ait şarj cihazının pilin ömrünü kısaltabileceği ya da arızalara neden olabileceği unutulmamalıdır.
 • Webde gezinirken emin olmadığınız sitelere girmemeli ve cihazı virüs tehlikelerine karşı korunmalıdır.
 • Görüşmeyi imkansız hale getiren kulaklık ve mikrofon sorunları için mutlaka yetkili servislerle irtibata geçmeli ve yedek parçalarla sorunun çözülmesi sağlanmalıdır.
 • Sıcaklık değerlerinin yüksek olduğu alanlarda bırakılmamalıdır.
 • Nemli bölgelerden uzak tutulmalı ve suyla temas ettirilmemelidir.